Fortel Farfała pozwoli mu ocalić posadę w TVP?


Po tym, jak Krajowy Rejestr Sądowy zwrócił TVP niekompletny wniosek o rejestrację nowej rady nadzorczej telewizji, dyrektor biura zarządu i spraw korporacyjnych TVP Wojciech Bosak oświadczył, że takie niekompletne dane telewizja otrzymała z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Szef KRRiT Witold Kołodziejski uważa, że to zarząd TVP ma obowiązek zgromadzić wszystkie dane.

Ujawnią raport ws. Zirajewskiego


Wczesnym popołudniem minister sprawiedliwości ma ogłosić raport ws. śmierci Artura Zirajewskiego, jednego z głównych świadków w sprawie śmierci b. szefa policji Marka Papały. Choć - jak podkreśliła w TVN24 rzeczniczka służby więziennej Luiza Sałapa - "Iwan" zmarł śmiercią naturalną, po jego śmierci polskie więzienia są lepiej chronione.

Maria Janion laureatką Nagrody Specjalnej Kongresu Kobiet


Prof. Maria Janion została laureatką Nagrody Specjalnej Kongresu Kobiet. "Maria Janion należy do najwybitniejszych humanistów naszej epoki" - mówiła odczytując laudację Magdalena Środa z rady programowej Kongresu.

Religia i etyka przedmiotami obowiązkowymi?


"Dziennik Polski": Ministerstwo edukacji coraz poważniej myśli o powrocie do planów sprzed dwóch lat, kiedy zakładano, że religia lub etyka staną się przedmiotami obowiązkowymi.

Kierowcy ruszyli z pomocą


Bohaterska pomoc na drodze w Toruniu. Kiedy rozbity w wypadku opel stanął w płomieniach, przejeżdżający obok kierowcy ruszyli na pomoc. Wiele osób wzięło swoje gaśnice i starało się uratować uwięzioną w środku kobietę. Po chwili dołączyli do nich policjanci, a potem strażacy i pogotowie. Dzięki ich pomocy, kobieta przeżyła.

Polska płaci 25 tys. za odsiadkę


6,5 tysiąca euro (około 25 tys. zł) wypłaci Polska Krzysztofowi Orchowskiemu i Norbertowi Sikorskiemu, dwóm więźniom, którzy poskarżyli się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka na nieludzkie traktowanie. Ich godność naruszała wielkość cel, w których przebywali. Na jednego więźnia przypadało tam mniej niż trzy metry kwadratowe.

Stoczniowcy oskarżają Tuska


W poniedziałek sąd rejonowy w Gdańsku zadecyduje, czy rozpocząć sprawę karną z powództwa związkowców z "Solidarności" przeciwko Donaldowi Tuskowi. Zdaniem działaczy związku zawodowego, premier mógł działać na szkodę Stoczni Gdańsk.

Sąd Najwyższy uchylił decyzję w sprawie Mirosława G.


Sąd Najwyższy uchylił decyzję o umorzeniu śledztwa ws. przyczynienia się do śmierci pacjenta dr. Mirosława G.

Jaskiernia zaprasza ministrów. "Nie ma prawa"


Jerzy Jaskiernia zaprasza na niecodzienne spotkanie szefów resortu sprawiedliwości. Kontrowersji nie budzi sama idea, lecz osoba byłego ministra - pisze "Rzeczpospolita".

Polskę czekają ogromne zmiany po katastrofie


Po katastrofie w Smoleńsku Polskę czekają wybory prezydenckie, trzy uzupełniające wybory do Senatu, wejście do Sejmu nowych 15 posłów, wybór przez Sejm prezesów NBP, IPN, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz powołanie dowódców armii.

Piosenki Niemena na zakończenie Sopot Festival 2009


Na zakończenie 46. Międzynarodowego Sopot Festival 2009, w niedzielny wieczór, na deskach Opery Leśnej w Sopocie w repertuarze Czesława Niemena zaprezentowali się m.in. Stanisław Soyka, Maryla Rodowicz oraz Kasia Kowalska. Artystom towarzyszyła orkiestra pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego.

Sanok: festiwal poświęcony Tomaszowi Beksińskiemu


Premiera filmu dokumentalnego "Doctor Jimmy" poświęconego Tomaszowi Beksińskiemu, w którym znajdą się wspomnienia przyjaciół i znajomych, a także fragmenty jego audycji radiowych, rozpoczęła w czwartek w Sanoku Festiwal "Love Never Dies, czyli dlaczego pamiętamy Tomka Beksińskiego".

Gdańszczanin Tusk nie lubi stolicy? Taka gafa


Warszawa jest bliższa nam oczywiście, ale chyba Praga ładniejsza - powiedział podczas spotkania z Obamą w stolicy Czech Donald Tusk. Mieszkańcom prawej strony Wisły średnio to się podoba. PO broni swojego premiera.

57 proc. poparcia dla PO, 24 proc. dla PiS


57 proc. Polaków oddałoby swój głos na Platformę Obywatelską, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższą niedzielę. Prawo i Sprawiedliwość może liczyć na poparcie 24 proc. wyborców - wynika z sondażu TNS OBOP dla "Forum" w TVP Info.

"To arcydziwna kampania"


Jaki może być wyścig wyborczy w tak trudnych chwilach? - To jest arcydziwna kampania - ocenił w "Kawie na ławę" Ryszard Kalisz z SLD. Ludwik Dorn z Polski Plus zaznaczył, że mimo tego, co w ostatnich dniach i tygodniach działo się w naszym kraju, przed wyborami będzie musiała odbyć się debata. - Trzeba będzie powrócić do sporu - uważa Dorn.

Internetowy apel o pojednanie polsko-rosyjskie


Umieszczony w internecie apel o pojednanie polsko-rosyjskie do obywateli Federacji Rosyjskiej to, według inicjatora wystosowania apelu, Bartłomieja Sienkiewicza, "możliwość wyrażenia wdzięczności przez zwykłych ludzi" za pomoc udzieloną Polakom po sobotniej katastrofie.

Gil: nie ma przełomu w stosunkach polsko-rosyjskich


Dr Andrzej Gil, zastępca dyrektora Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej w Lublinie, uważa, że uroczystości na Westerplatte nie przyniosą przełomu w stosunkach polsko-rosyjskich i nie zmienią poglądów osób w nich uczestniczących.

Kurtyka: Rosyjski mit


Historia stała się bardzo ważnym argumentem w rywalizacji politycznej między państwami o prestiż - mówi prezes Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka w obszernym wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Kradzież w Auschwitz zlecił brytyjski kolekcjoner?


Informacje o tym, że za zleceniem kradzieży napisu z muzeum Auschwitz-Birkenau może kryć się brytyjski kolekcjoner, weźmie pod uwagę krakowska prokuratura, prowadząca śledztwo w tej sprawie - poinformowano dziennikarzy w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie.

Zapowiedź przełomowego wydarzenia w Kościele


"Rzeczpospolita": Kościół katolicki zgodzi się, by małżonkowie różnych wyznań sami decydowali o wierze dzieci.

znalezionych: 25435, strona 1 z 1272
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>