Petru: W Polsce PKB powyżej 3 proc.


Główny ekonomista BRE Banku Ryszard Petru spodziewa się w tym roku wzrostu polskiego PKB powyżej 3 proc., a deficytu finansów publicznych poniżej 7 proc. PKB. Niestety w Europie stagnacja potrwa kilka lat - ocenił.

DM BZ WBK nadal rekomenduje ‘kupuj’ dla KGHM, wycena 98,0 zł


Analitycy Domu Maklerskiego BZ WBK podtrzymali swoją rekomendację "kupuj" dla akcji spółki KGHM, cenę docelową dla jednej akcji podwyższono o 17% do 98,0 zł, wynika z raportu datowanego na 14 sierpnia i odtajnionego we wtorek.

Grzegorz Winogradski został nowym prezesem Monnari Trade


Rada nadzorcza spółki odzieżowej Monnari Trade mianowała Grzegorza Winogradskiego na funkcję prezesa, poinformowała spółka w komunikacie. Winogradski zastąpi Marka Banasiaka, który zrezygnował w połowie lipca z powodu nie osiągnięcie formalnej akceptacji starań o wdrożenie upadłości spółki z możliwością zawarcia układu.

ML podniósł rekomendację dla NWR do "kupuj"


Analitycy Merrill Lynch podwyższyli rekomendację dla New World Resources do "kupuj" z "neutralnie" - podał w czwartek Bloomberg.

Sesja w spokojnej atmosferze


Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, gdzie najwięcej zyskał indeks średnich spółek. Sesja przebiegała w spokojnej atmosferze, gdzie lokalnie wyczuwało się pewne niezdecydowanie uczestników rynku odnośnie kierunku kolejnego ruchu.

Analitycy typują najatrakcyjniejsze spółki


Analitycy DM IDM SA, w raporcie z 29 marca, zarekomendowali 19 spółek, które potencjalnie mogą okazać się najatrakcyjniejszą inwestycją na kwiecień.

Notowania euro poniżej istotnego wsparcia


Notowania EUR/PLN rozpoczęły dzisiejszą sesję od zejścia pod poziom 3,8500. Wczoraj para ta zdołała pokonać wsparcie na poziomie 3,8600, które hamowało silniejszy spadek wartości euro względem złotego. Przebicie wspomnianej bariery otworzyło drogę do dalszego umocnienia polskiej waluty. Inwestorzy póki co jednak nie śpieszą się z zakupami złotego.

76 apartamentów pierwszą inwestycją


Platinum Properties Group, który zadebiutował we wtorek na rynku NewConnect, zamierza w IV kw. 2009 roku lub I kw. 2010 r. rozpocząć w Warszawie swoją pierwszą inwestycję deweloperską - powiedział po konferencji Piotr Wiśniewski, prezes spółki.

Sesja pod znakiem niezdecydowania


Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a cała sesja upłynęła pod znakiem niezdecydowania. Ze słabszym otwarciem można się było liczyć, w związku z faktem, iż piątkowa szarża w końcówce sesji była trochę na wyrost, ale pewnym zaskoczeniem mógł być brak w wzrostu w drugiej części sesji.

USA: wzrost sprzedaży w październiku, giełda w górę


Sprzedaż detaliczna wzrosła w USA w październiku o 1,4 proc., co spowodowało zwyżkę na giełdzie papierów wartościowych i wzrost optymizmu co do dalszych zakupów w okresie przedświątecznym.

Znów sąd nad akcją CBA


Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynęła apelacja od wyroku skazującego Piotra Rybę na dwa i pół roku więzienia za płatna protekcję. Jego obrońcy kwestionują wyrok.

NBP stawia karty na złotego!


Ponowna silna i trwała deprecjacja kursu złotego wydaje się obecnie mało prawdopodobna - wynika z opublikowanego przez NBP w poniedziałek grudniowego Raportu o stabilności systemu finansowego.

Kto następcą Tricheta?


Kanclerz Angela Merkel chce uczynić szefa Bundesbanku nowym prezesem Europejskiego Banku Centralnego - donosi "SĂźddeutsche Zeitung". Niemiecki rząd ma jeszcze w poniedziałek utorować drogę Axelowi Weberowi do zastąpienia Jeana-Claude Tricheta jesienią przyszłego roku.

UE: europosłowie chcą 13,4 mln euro na nowe etaty i asystentów


Europosłowie przegłosowali w czwartek zwiększenie budżetu Parlamentu Europejskiego o dodatkowe 13,4 mln euro na zatrudnienie 150 nowych pracowników oraz zwiększenie o 1,5 tys. euro (do 19 tys.) kwoty, jaką każdy poseł dostaje co miesiąc na asystentów.

Wpaść w panikę już teraz czy później


Przeznaczenie kwoty jednego biliona dolarów skoordynowanego dofinansowania mającego na celu niedopuszczenie do niespłacenia przez Grecję jej zadłużenia to nieodwracalny błąd i może prowadzić do kolejnej, znacznie poważniejszej globalnej recesji.

Atkins będzie nadzorować budowę terminalu LNG w Świnoujściu


Nadzór inwestorski nad budową terminalu LNG w Świnoujściu (Zachodniopomorskie) będzie sprawować konsorcjum z udziałem brytyjskiej spółki Atkins Ltd. oraz WS Atkins-Polska sp. z o.o.

Komentarz przed sesją


Wczorajsza sesja zakończyła się spadkiem indeksów, a najbardziej ucierpiały akcje spółek o dużej kapitalizacji.

Potencjalnie 60 firm jest zainteresowanych budową terminalu LNG w Świnoujściu


Aż 60 firm z całego świata, które wzięły udział w seminarium dla potencjalnych wykonawców terminalu gazu skroplonego LNG w Świnoujściu, może być zainteresowanych wzięciem udziału w przetargu, poinformował w środę agencję ISB Zbigniew Rapciak, prezes spółki Polskie LNG (PLNG), która odpowiada za budowę gazoportu. Z ustaleń agencji wynika, ze wśród zainteresowanych znajdują się m.in. giełdowy PBG, Polimex-Mostostal, Pol-Aqua oraz Warbud, Strabag i Samsung.

Britain, France pressure Airbus on A400M


British and French air chiefs renewed pressure on Airbus over delays to its A400M military transporter on Saturday but suggested pooling maintenance or even sharing the use of some planes to balance cost increases.

DM IDM SA podniósł ceny docelowe akcji CEDC i Eurocash


Analitycy DM IDM SA, w raporcie z 14 kwietnia, podwyższyli ceny docelowe akcji CEDC i Eurocash po informacji, że Eurocash ma odkupić od CEDC jej firmy dystrybucyjne. Dodatkowo rekomendacja dla Eurocashu została podniesiona do "trzymaj", a dla CEDC nadal obowiązuje zalecenie "trzymaj".

znalezionych: 27504, strona 1 z 1376
<<<  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  >>>