Biuletyn bezpieczeństwa z poprawką dla IE


21 stycznia 2010 roku, Microsoft opublikował biuletyn bezpieczeństwa, w którym znalazła się oczekiwana przez wszystkich użytkowników przeglądarki Internet Explorer poprawka likwidująca problem podatności tej aplikacji na exploita zdolnego do ominięcia zabezpieczeń DEP (Data Execution Prevention).

Sony Ericsson, podczas swojego wystąpienia na targach MWC 2010, zaprezentował dwie miniaturowe wersje swojego smartfona XPERIA X10 - "mini" oraz "mini pro". Według niepotwierdzonych informacji, komputery z serii iMac wkrótce otrzymają swoją wersję systemu iOS, która będzie działała równolegle obok Mac OS-a jako „tryb dotykowy”. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło przetarg na system komputerowy dla Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego. Jedym z wymagań dla oferenta jest pakiet OpenOffice.org.Stowarzyszenie International Telecommunication Union zatwierdziło standard uniwersalnej ładowarki dla telefonów komórkowych. Kolejny z pracowników firmy Foxconn postanowił skrócić swój żywot. Pracownik, jak reszta, postanowił wyskoczyć przez biurowe okno. To już dziesiąte samobójstwo od stycznia. Agora podpisała umowę licencyjną ze studiami CD Projekt i CD Projekt RED, na mocy której zostanie wydawcą superprodukcji Wiedźmin 2.

...
Lokalizacja: Olsztyn - Rodzaj: kurs / szkolenie

Firma MSI zamierza powiększyć swoją ofertę biznesowych komputerów przenośnych o nowy model – P600. Urządzenie wyposażono w procesor Intel Core i5 oraz ekran o przekątnej 15,6 cala i natywnej rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Co stanie się z MacBookiem Air po spotkaniu trzeciego stopnia z autobusem? To widzicie na załączonym obrazku. Co ciekawe, laptop ciągle działa.

Lenovo podczas targów CES 2010 zaprezentuje nową, unikalną maszynę. Notebook IdeaPad U1 Hybrid posiada bowiem wyjmowalny, 11,6-calowy ekran multidotykowy z wbudowanym procesorem. Według serwisu TelecomNieuws firma Gigabyte planuje wprowadzenie na rynek nowego smartfona z systemem Android. Nowy produkt dostępny będzie najprawdopodobniej pod marką GSmart. Program będzie realizowany tylko i wyłącznie w oparciu o szczegółowy zakres wymogów obowiązujących na egzaminie ministerialnym. Uczestnikom zapewniamy: wszystkie potrzebne do ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenieFirma AMD ogłosiła premierę wielofunkcyjnej serii płyt głównych oraz produktów dedykowanych do sprzedaży w kanale resellerskim, kompatybilnych z mającą wejść wkrótce na rynek platformą AMD Opteron 6000 Series. Serwerowa oferta firmy Intel wchodzi właśnie w erę 32 nanometrów. Na rynek trafią bowiem cztero- i sześciordzeniowe procesory z nowej linii Xeon 5600. Podczas kursu słuchacze nauczą się efektywnie współpracować w programie, tworzyć proste strony W W W, formularze, zarządzać dokumentami, przygotowywać korespondencję ...
Lokalizacja: Poznań - Rodzaj: kurs / szkolenie

Cztery lata więzienia za spam


Alan Ralsky był jednym z najbardziej aktywnych spamerów w Stanach Zjednoczonych. Za swoją działalność spędzi cztery lata za kratkami.

Kłopoty z doładowaniami telefonów sieci Polkomtel


Używasz telefonu prepaidowego w jednej z sieci Polkomtela? Będziesz miał problem z doładowaniem konta.

Uniwersalny system chłodzenia procesorów


Niezbyt znana firma Zaward zapowiedziała powiększenie swojej oferty o nowy, uniwersalny system chłodzenia procesorów. Vapor 12 waży 684 gramy, a jego wymiary to 120 x 50 x 160 mm.

Operator żurawi wieżowych (Legionowo)


Celem szkolenia jest przygotowanie do samodzielnej obsługi żurawi wieżowych. Szkolenie kończy się egzaminem państwowym przed komisją UDT. Warunkiem niezbędnym do ...
Lokalizacja: Legionowo - Rodzaj: kurs / szkolenie

Platforma ION 2 jeszcze w 2009 roku


Nvidia potwierdza informacje, że jeszcze w 2009 roku na rynek trafi druga generacja platformy ION, która oferować ma znacznie większą wydajność graficzną, w mniejszym opakowaniu.

ECDL advanced przetwarzanie tekstów poziom zaawansowany - teraz jedynie 399 zł za osobę (Warszawa)


1. Edycja Tekst Akapit Szablony Praca zespołowa 2. Układ dokumentu Dokument główny Spis treści Sekcje Kolumny 3. Organizacja dokumentu Referencje, odwołania Kody pól Stopki i przypisy końcowe Zabezpieczanie dokumentu 4. Elementy składowe dokumentu Tabele Formularze Pola tekstowe Arkusze danych Ilustracje, rysowanie Podpisy 5. Narzędzia specjalne Korespondencja seryjna Makropolecenia 6. Drukowanie Przygotowanie wydruku ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

Baidu z powodzeniem przejmuje byłych użytkowników Google'a w Chinach


Zniknięcie Google’a z Chin w znaczący sposób poprawiło wyniki tamtejszego lidera internetowego. Wyszukiwarka Baidu odnotowała w ostatnim kwartale wzrost zysków o 165 procent.

"Żyjące" witryny Google'a


Google rozpoczyna współpracę z dziennikami New York Times oraz Washington Post, aby utworzyć nowy typ stron z wiadomościami - Living Stories.

Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna (Poznań)


Zgodność proponowanego systemu kształcenia ze standardem Unii Europejskiej daje studentowi gwarancje wysokich kwalifikacji uznawanych nie tylko w kraju, ale i ...
Lokalizacja: Poznań - Rodzaj: studia licencjackie / inżynierskie

Interaktywna okładka magazynu CHIP w CHIP.TV


Zastanawialiście się, jak wygląda okładka CHIP-a oglądana przy wykorzystaniu technologii Rozszerzonej Rzeczywistości? Kombinujecie, jak uruchomić te czary na waszym komputerze? Zobaczcie wszystko na własne oczy!

CRM dla każdej firmy - Gestor GT (Wrocław)


Szkolenie przeznaczone jest dla przyszłych i obecnych użytkowników programu wspomagającego działania działu sprzedażowego klasy CRM - Gestor GT, chcących pogłębić ...
Lokalizacja: Wrocław - Rodzaj: kurs / szkolenie

Apple patentuje "niewidzialny przycisk"


Apple złożyło wniosek o przyznanie patentu na "niewidzialny przycisk", który ma zastąpić fizyczne przyciski w mobilnych urządzeniach firmy, jak iPhone, iPad czy MacBook.

Zintegrowany Kurs Terapii Manualnej (Karpacz)


Terapia mobilizacji czynnych, terapia manualna wg K. Lewita, osteopatia, elementy chiropraktyki Moduł I - Wprowadzenie - co to jest terapia manualna oraz ...
Lokalizacja: Karpacz - Rodzaj: kurs / szkolenie

Kurs przygotowawcze do certyfikatu WiDaF 90 godzin (Dzierżoniów)


WiDaF jest najbardziej akceptowany certyfikat przez pracodawców Egzamin WiDaF (Deutsch als Fremdsprache in der Wirtschaft) to egzamin przeznaczony do testowania znajomości ...
Lokalizacja: Dzierżoniów - Rodzaj: kurs przygotowawczy

Środki trwałe i wartości niematerialne i prawne dla służb technicznych- różne miasta (Warszawa)


1. Po co i dla kogo jest rachunkowość w przedsiębiorstwie? 2. Dlaczego przepis podatkowy nakazuje ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

Ameryka: FBI może podglądać dane użytkowników sieci P2P bez nakazu


Wyrok sądowy, jaki ogłoszono w Newadzie, dowodzi, że uprawnione służby mogą w Stanach Zjednoczonych bez nakazu przeszukać komputer poprzez sieć P2P.

eHSPA, czyli transfer z prędkością 21 Mbps


Enhanced HSPA - nowa jakość sieci 3G, pozwalająca uzyskać prędkość pobieranych przez Internet danych równą 21 Mbps – to zapowiedź australijskiej firmy Telstra.

Administracja biura- asystentka szefa (Szczecin)


Miejsce sekretarki/ asystentki dyrektora w przedsiębiorstwie. Kwalifikacje i predyspozycje niezbędne do wykonywania zawodu sekretarki/ asystentki dyrektora. Elementy organizacji i zarządzania przedsiębiorstwem. Komunikowanie ...
Lokalizacja: Szczecin - Rodzaj: kurs / szkolenie

71% firm w Polsce sygnalizuje incydenty hakerskie


Jak informują specjaliści z laboratorium informatyki śledczej Mediarecovery próby ingerencji z zewnątrz w sieci komputerowe to codzienność polskich firm.

- Trylogia God of War nie jest plagiatem - twiedzi kalifornijski sąd


Autorzy gry God of War zostali oskarżeni o plagiat twórczości Jonathana Bissoon-Datha oraz Jennifer Bernette-Herzhog. Proces sądowy został rozstrzygnięty na korzyść Sony.