KGHM prognozuje 11,73 mld zł przychodów i 2,89 mld zł zysku netto w 2010 r.


"Nowość, która nowością nie jest" - tak watykański dziennik "L'Osservatore Romano" skomentował informacje włoskich mediów o odkryciu w brytyjskich archiwach dokumentów nt. milczenia Piusa XII w sprawie zagłady Żydów. Przytoczył też słowa tego papieża ze spowiedzi w 1942 roku, gdzie uzasadniał on swoje milczenie.



Coraz częściej w mailach przychodzących od różnych instytucji i osób prywatnych, znajdujemy dopisek - Czy musisz wydrukować ten e-mail? - myśl ekologicznie, NIE DRUKUJ! Ale to ...

Ropa naftowa drożeje w środę na rynkach paliw z powodu mroźnej pogody, która przyczynia się do wzrostu zapotrzebowania na paliwa opałowe. Kolejnym czynnikiem wpływającym na zwyżkę notowań jest spadek amerykańskich zapasów tego surowca - podają maklerzy. W nocy ropczycka policja ogłosiła alarm. Miasto i powiat ponownie nawiedziła powódź. Do służby stawił się prawie cały stan etatowy komendy. Policjanci kierują ruchem, organizują objazdy ...

Prawie połowa prezesów w Polsce ma dyplom uczelni technicznej. Najczęściej Politechniki Warszawskiej - informuje "Rzeczpospolita". Z badań gazety wynika, że prezesi z wykształceniem uniwersyteckim są w mniejszości wśród szefów ponad 500 dużych polskich firm. Podsumowanie roku 2008 w ramach Programu „Polski Sukces - Dokonania i perspektywy” było głównym tematem posiedzenia Rady Patronackiej Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska. W spotkaniu wziął udział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld, członek Rady a zarazem członek Kapituły Programu „Teraz Polska”. Spotkanie odbyło się 13 lutego br. w Belwederze. Łączny wolumen wyniósł aż 429 759 MWh. Kwiecień okazał się najlepszym miesiącem pod względem wolumenu dla Rynku Dnia Następnego od początku istnienia tego rynku na TGE.Prokuratura oskarżyła byłego prezesa Optimusa oraz byłego szefa rady nadzorczej giełdowej spółki o sfałszowanie uchwały, umożliwiającej prywatną emisje akcji - pisze "Puls Biznesu". Według śledczych, w efekcie ich działań spółka straciła ponad 22 miliony złotych. Do resortów skarbu i gospodarki wpłynął list intencyjny od joint-venture Jana Kulczyka, najbogatszego Polaka i Tamoilu, libijskiego koncernu naftowego, zainteresowanych zakupem minimum kilkunastu procent akcji Grupy Lotos - dowiedział się "Puls Biznesu". Alior i Polbank chcą w przyszłym roku zatrudnić 2 tys. ludzi. Ale specjaliści od rekrutacji ostrzegają: osobom, które w kryzysie straciły pracę, nie będzie łatwo

Ile możesz dorobić na wcześniejszej emeryturze?


Amerykanin Kim Peek, pierwowzór autystycznej postaci z filmu \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Rain Man\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\", zmarł w wieku 58 lat - poinformowała gazeta \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Salt Lake Tribune\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Przyczyną śmierci był atak serca. Peek od kilku tygodni chorował na zapalenie dróg oddechowych.

Policjanci pilnują dobytku powodzian


Strach przed szabrownikami jest jednym z głównych powodów niechęci mieszkańców zalanych terenów do ewakuacji. Myśl o pozostawieniu całego dobytku na pastwę losu jest dla wielu nie ...

MFW jest spokojny o przyszłość Hiszpanii


Komorowski zapowiedział, że jeśli PiS nie przestanie przypisywać PO i jemu łatki zwolenników prywatyzacji służby zdrowia, to on złoży pozew w trybie wyborczym do sądu. Chciałbym przestrzec przed kłamstwem uprawianym w ramach kampanii wyborczej, chciałem przestrzec kolegów z PiS, nie róbcie tego rodzaju świństwa - powiedział kandydat PO.

Samorząd Tychów wydzierżawi od PKP dworzec kolejowy


Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju podwyższył w piątek prognozę PKB dla Polski na 2010 r. do 2,3 proc. rok do roku, z prognozowanych wcześniej 1,8 proc. proc. rok do roku. Przewiduje, że w 2011 roku będzie to natomiast 3,0 proc.

Awaria kabla pozbawiła energii mieszkańców centrum Łodzi


Jak podał łódzki dodatek Gazety Wyborczej, przez kilka godzin mieszkańcy centrum Łodzi nie mieli energii elektrycznej.

Na otwarciu WIG stracił 0.140%


Na zaproszenie ministerstwa gospodarki przyjedzie dziś do Polski delegacja funduszy inwestycyjnych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rząd chce rozmawiać i sprzedaży m.in. Zakładów Azotowych

Meksyk zarobił 8 mld dolarów na kontraktach terminowych na ropie


W lecie ubiegłego roku rząd Meksyku zdecydował się zabezpieczyć przed spadkiem cen ropy naftowej. Dziś zazdrości mu cały OPEC.

Visa Europe miała dobre wyniki mimo kryzysowego roku


Coraz częściej zamiast gotówki sięgamy po karty kredytowe. Wskazują na to najnowsze dane zaprezentowane przez Visa Europe. Z roku na rok rośnie nie tylko liczba wydawanych plastików z granatowym logo firmy, ale też liczba bezgotówkowych transakcji, które są nimi dokonywane.

Coraz bliżej do środków unijnych na terminal LNG


Polskie LNG poinformowało o podpisaniu w dniu 26 lutego w Krakowie umowy z Instytutem Nafty i Gazu, która jest elementem procesu pozyskania środków unijnych w wysokości 456 milionów złotych.

Piractwo (nie)ruszone


- To obciach – stwierdził wprost Jacek Murawski, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoftu podczas konferencji organizowanej przez Business Centre Club pt. „Piractwo (nie)dozwolone”. Oczywiście chodziło ...

Dziewięć państw zbuduje sieć przesyłu zielonej energii


Dziewięć europejskich państw planuje budowę sieci energetycznej łączącej elektrownie produkujące energię ze źródeł odnawialnych - poinformował we wtorek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

Urząd antymonopolowy bada włoską wersję Google News


Czy największa firma internetowa na świecie zmuszała włoskich wydawców prasy do udostępniania materiałów w serwisie Google News? Ma to ustalić tamtejszy urząd antymonopolowy.

Monitor Acer S243HL


Firma Acer wprowadziła na rynek monitor panoramiczny LCD S243HL. Jest to 24-calowy monitor panoramiczny, z cienkim profilem i podstawą w kształcie litery "L".

Arka radzi inwestorom: w tym roku zysków szukajcie w Europie Środkowo-Wschodniej


Zarządzający funduszami Arki nie spodziewają się, że w tym roku na akcjach będzie można zarobić tyle, co w zeszłym roku. Ale uważają, że pomimo ubiegłorocznych wzrostów ceny akcji w stosunku do wartości księgowej firm są nadal atrakcyjne. Arka najwięcej ciekawych pomysłów inwestycyjnych widzi poza Polską, w krajach naszego regionu

KGHM rozważa możliwość stworzenia wyspy energetycznej


KGHM zamierza uruchomić projekt wyspy energetycznej mający na celu poprawę bezpieczeństwa energetycznego kombinatu – powiedział Herbert Wirth, prezes KGHM podczas konferencji „Innowacyjna energetyka w polsko-niemieckim regionie przygranicznym”. Projekt ten zostanie jednak zrealizowany tylko w przypadku braku zapowiadanej poprawy struktury sieci zasilającej kombinat.

Wartości jednostek funduszy emerytalnych - 07.01.2010


- Jeśli jest styczeń, to zdaje się, że Moskwa musi wdać się w politycznie motywowany spór o nośniki energii z którymś ze swoich sąsiadów - komentuje poniedziałkowy "Washington Post" napięcia między Rosją a Białorusią, które nie zdołały uzgodnić warunków dostaw i tranzytu rosyjskiej ropy.

Najczęściej zadawane pytania


Alicja Majocha. Frysztak

Kontrakt z Valeo ponownie dla Rohliga


Valeo Lighting Systems, część międzynarodowej Grupy Valeo z branży motoryzacyjnej, podpisał kontrakt z Rohlig Suus Logistics na dostarczanie usług logistycznych swoich produktów – przednich reflektorów samochodowych. ...

Prywatyzacja EC Zabrze i EC Bytom możliwa w I kw. 2010


Do prywatyzacji Elektrociepłowni Zabrze i Elektrociepłowni Bytom może dojść na przełomie 2009 i 2010 roku, najpóźniej w I kwartale przyszłego roku - powiedział dziennikarzom Jan Bury, wiceminister skarbu.

CEZ uplasował emisję obligacji na 750 mln euro


CEZ otrzymała środki finansowe z publicznej emisji obligacji opiewającej na 750 mln euro, o cenie emisyjnej 99,718% z kuponem w wysokości 4,875%, poinformowała spółka w komunikacie.