Budimex rusza z remontem wrocławskiego Dworca Głównego


PKP zleciło odtworzenie zabytkowego historycznego kompleksu dworca i przebudowę kolejowej infrastruktury technicznej konsorcjum spółek Budimex i Ferrovial Agroman. We wtorek została zawarta umowa w tej sprawie

Niemcy uruchomiły we wtorek morską farmę wiatrową - 12 wysokich wież z turbinami na Morzu Północnym, w odległości 45 km od wyspy Borkum. Firma Sony Ericsson zaprezentowała nowy telefon Jalou, charakteryzujący się obudową wyciętą na kształt klejnotu. Jalou ma 73 mm długości i waży 84 g, a przy tym został wyposażony w szereg funkcji. Nowy model to kolejny telefon Sony Ericssona przeznaczony dla Pań. - Polsko-rosyjskie relacje gospodarcze są lepsze niż kiedykolwiek - ocenił we wtorek premier Donald Tusk po spotkaniu z premierem Rosji Władimirem Putinem.Skarb Państwa chce sprzedać 55,1 proc. akcji Ruchu. Do zakupu szykuje się Mennica - informuje "Parkiet". Działający na polskim rynku operatorzy intermodalni mają nowego konkurenta. CTL Logistics, dotychczas realizujący jedynie przewozy kontenerów na zlecenie innych podmiotów, sam zamierza stać się operatorem intermodalnym. ... Gemius SA oraz Interaktywny Instytut Badań Rynkowych (IIBR) wprowadzają na rynek badanie GO96 - ogólnopolskie badanie sondażowe typu omnibus o czasie realizacji wynoszącym 96 godzin.

\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\"VIII Mieczy Nie tylko nie wystarczy teraz na ten wymarzony zakup, ale nawet może przydarzyć się jakiś niespodziewany finansowy dołek. A to dlatego, że osiągniesz niemal mistrzostwo w wydawaniu gotówki, na dodatek, na całkiem niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.plW Szczecinie powstanie Europejskie Centrum Szkolenia LNG. We wtorek w Świnoujściu podpisano porozumienie między Akademią Morską w Szczecinie i spółką Polskie LNG w sprawie utworzenia Centrum. Polityka spójności może paść ofiarą unijnych oszczędności w latach 2014-2020 - przypuszcza "Puls Biznesu"

Aurelian Oil Gas, notowana w Londynie spółka zajmująca się poszukiwaniem i eksploatacją ropy naftowej i gazu również w Polsce, planuje emisje wartą 130 mln zł emisję akcji - podaje "Puls Biznesu". Apel przeciwników budowy elektrowni wiatrowych, w którym domagają się oni wprowadzenia jednoznacznych przepisów odnośnie lokalizacji tego typu inwestycji trafił do sejmu oraz szefa rządu – donosi „Rzeczpospolita”. Chwilę przed godz. 19 otrzymaliśmy potwierdzenie - jest pierwszy przypadek wirusa H1N1 w Polsce - powiedziała dzisiaj na specjalnie zwołanej ...Do końca roku podpiszemy umowy na wybudowanie 105 km dróg, w tym 50 km autostrad. Natomiast w pierwszym kwartale 2010 r. planujemy podpisanie umów na prawie 500 km dróg - zapowiedział w środę minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Bank Japonii zdecydował w środę, że utrzyma stopy procentowe na niezmienionym poziomie 0,1 procentu. Jednocześnie poinformował, że sytuacja gospodarki tego kraju w dalszym ciągu poprawia się, choć jen jest zagrożony deflacją Jak poinformował portal Onet.pl powołując się na CNN, meksykański rząd rozwiązał przedsiębiorstwo, które dostarcza energię stolicy oraz czterem innym stanom. Powodem tej decyzji była niepewna sytuacja finansowa firmy.

Na GPW możliwa przedświąteczna realizacja zysków w czwartek


Aż 67 owiec zginęło w poniedziałek w południowo-zachodnich Niemczech, gdy dwa psy zagoniły je na tory wprost pod nadjeżdżający pociąg towarowy.

DI BRE nadal rekomenduje 'kupuj' dla Polnordu, wycena obniżona do 51,6 zł


Przy nieznacznej poprawie globalnych nastrojów złoty może w najbliższych dniach zejść poniżej 4,10 za euro - oceniają dilerzy.

"Parkiet": Przychody brokerów w górę, ale wolniej


- Przychody firm brokerskich działających na rynku ubezpieczeniowym wzrosną w br. o około 3 proc., do blisko 410 mln zł - wynika z szacunków "Parkietu" na podstawie danych z I półrocza.

Lepsze wyniki Kogeneracji


Kogeneracja miała 163,97 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 56,46 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Boni: w przyszłym tygodniu założenia tzw. ustawy hazardowej


Minister w Kancelarii Premiera Michał Boni zapowiedział, że w tym tygodniu będą gotowe założenia nowej tzw. ustawy hazardowej. Według Boniego w przyszłym tygodniu będzie o nich dyskutował rząd. Trwa także intensywna praca nad ustawą regulującą działalność lobbingową - mówił minister w środę Radiu TOK FM.

Dell płaci 100 mln dol. za sztuczki księgowe


Przez trzy lata dział księgowy Della oszukiwał inwestorów, publikując podkręcone wyniki kwartalne. W ramach ugody z amerykańską komisją papierów wartościowych (SEC) producent pecetów wpłaci na specjalne konto 100 mln dol.

Złoty może umocnić się w czwartek, rynek czeka na decyzje dotyczące Grecji


Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.

Google chce skanować książki i umieszczać w internecie


Wydawcy książek są ostatnim bastionem kultury, który opiera się ekspansji internetu. Gdy ugoda Google'a z amerykańskimi wydawcami wejdzie dziś w życie, książki trafią do internetu na niespotykaną dotąd skalę

BRE i Bioton wydają w Polsce najwięcej na badania i rozwój


Pomoc państwa i samorządów dla ofiar klęsk żywiołowych będzie zwolniona z podatku dochodowego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o PIT opracowany w Ministerstwie Finansów.

Cena emisyjna 259,5 mln akcji PGE ustalona na maksymalnym poziomie 23,00 zł


PKP do 2012 roku zamierza w siedmiu największych miastach stworzyć specjalne parkingi dla rowerzystów (Bike & Ride) i dla kierowców (Park & Ride) - czytamy w \"Rzeczpospolitej\".

Złoty może w piątek nadal lekko osłabiać się w związku z obawami o Grecję


- Stopa bezrobocia pozostanie w marcu na poziomie zbliżonym do szacowanych na luty przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej 13 proc. W kolejnych miesiącach bezrobocie spadnie - powiedziała w TVN CNBC Biznes wiceminister pracy Czesława Ostrowska

URE po raz trzeci wezwało PGNiG do korekty taryfy gazowej


Prezes Urzędu Regulacji Energetyki po raz trzeci wezwał w środę Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) do uzupełnienia i korekty "w dół" wniosku taryfowego - poinformowała w środę PAP rzeczniczka URE Agnieszka Głośniewska.

Enea chce budować elektrownię jądrową


Enea zamierza starać się o prawo budowy drugiej elektrowni jądrowej w Polsce – donosi „Puls Biznesu”.

Nokia stawia na aplikacje


Cały czas... ...mamy do czynienia z niekończącymi się działaniami wojennymi. Kres wojny jest coraz bardziej mglisty i chyba nieosiągalny przy obecnym zaangażowaniu świata zewnętrznego. Wojska rosyjskie z dnia na dzień zajmują kolejne gruzińskie miasta, niszczą kolejne bazy wojskowe oraz przyzwalają na rabowanie dobytku gruzińskiej ludności cywilnej. Ta, pozbawiona dachu nad głową szuka schronienia w stolicy swojego kraju, Tbilisi. Dalsza eskalacja konfliktu doprowadzi do przeludnienia miasta i w rezultacie może stać się przyczyną poważnych napięć społecznych na tle politycznym.

PE zatwierdził zmiany w systemie oznaczania efektywności energetycznej produktów.


W środę Parlament Europejski zatwierdził nowelizację przepisów dotyczących systemu oznaczania efektywności energetycznej produktów

Rejestracja w ramach REACH do 1 grudnia br.


- Producenci i importerzy substancji chemicznych powinni zarejestrować je do 1 grudnia br. w ramach REACH. Można tego dokonać drogą elektroniczną w Europejskiej Agencji Chemikaliów (ECHA) - powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas konferencji prasowej nt. rozporządzenia REACH, która odbyła się 12 listopada br.

PKP InterCity zacieśnia współpracę z kolejami niemieckimi


PKP InterCity oraz DB Fernverkehr specjalizujący się w dalekobieżnych połączeniach chcą wspólnie walczyć o nowych pasażerów na trasach międzynarodowych.

Putin wzywa UE do pożyczenia Ukrainie pieniędzy na gaz


Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, Premier Rosji wezwał Unię Europejską, by udzieliła Ukrainie kredytu na zapłacenie za rosyjski gaz.

Ukraina wznowiła dostawy ropy naftowej przez rurociąg Przyjaźń


Ukraina wznowiła w środę wieczorem dostawy rosyjskiej ropy naftowej, płynącej ropociągiem "Przyjaźń" w kierunku Czech i Węgier - poinformowali przedstawiciele państwowej spółki paliwowej Naftohaz Ukrainy i ministerstwa ds. paliw i energetyki w Kijowie.

Droższe bilety PKP Intercity


Od pierwszego lutego zdrożeją bilety PKP Intercity - poinformował w poniedziałek PAP rzecznik przewoźnika Paweł Ney. Podwyżka obejmie zarówno pociągi Tanich Linii Kolejowych, jak i ekspresy.