Sonata Proto, czyli nowa obudowa firmy Antec


Seria obudów komputerowych Sonata firmy Antec powiększyła się właśnie o nowy model, o nazwie Sonata Proto. Nowa obudowa midi-tower wykonana jest ze stali, a jej wymiary to 425 x 206 x 463 milimetrów. Całość waży 7,5 kilograma.

Superkomputery radzą sobie z ilością obliczeń niewyobrażalną dla człowieka. Wciąż jednak nie potrafią funkcjonować tak jak ludzki mózg. Naukowcy z Doliny Krzemowej są jednak bliscy rozwiązania tego problemu. Brian Marshall, analityk z Wall Street, uważa, że premiera Windows 7, która ma nastąpić 22 października, nie zmieni ilości sprzedawanych Maków. Zapewne każdy z was, kiedyś jak był jeszcze dzieckiem, padł "ofiarą" dyktatorskich kar ze strony rodziców - zabierali telefon czy kieszonkowe. Ale żeby zabierać ukochaną konsolę do gier?Po premierze Śledzika Lajt, dedykowanego przeglądarkom w urządzeniach mobilnych, swoją odsłonę ma aplikacja Śledzika na iPhone'a. W zeszłym roku Intel musiał zapłacić 1,25 miliardów dolarów kary za oskarżenia o praktyki monopolityczne przez AMD, UE i FTC. Teraz Dell szykuje się do powiązanego procesu sądowego. Gigant chce ugody. Model luksusowego samochodu Audi A8, który przygotowany jest na przyszły rok, będzie jako pierwszy wyposażony w system nawigacji satelitarnej, oparty na platformie Nvidia Tegra.

"Podstawy rozliczania podatku dochodowego od osób prawnych" to jednodniowe szkolenie, które przedstawia praktyczne kwestie związane z PDOP oraz zagadnienia rachunkowe. ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

Opera udostępniła dzisiaj pierwszą wersję release candidate Opery 10. Dzisiejsze wydanie wskazuje na 1 września jako datę udostępnienia finalnej wersji. Premier RP Donald Tusk rozpoczął mikroblogowanie w sieci w popularnym polskim serwisie Blip.pl - Premier prowadzi tam swojego oficjalnego mikrobloga.

Zakres tematyczny szkolenia obejmuje: rodzaje cystern i konstrukcje wnętrza oraz ich przeznaczenie, przystosowanie pojazdów z cysterną do przewozu materiałów poszczególnych ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie Google ostatnio ma powody do chwalenia się. Koncern właśnie ogłosił, że dziennie sprzedaje się 65 000 smartfonów z systemem Android. Jedna z najpopularniejszych serii na YouTube’ie, czyli scena z Hitlerem z filmu Upadek z napisami zupełnie niepasującymi do treści, właśnie zakończyła swój żywot.Kingston dodaje do swojej oferty napęd SSD o pojemności 30 GB, który oferuje prędkość zapisu odczytu danych 180 MB/s, a kosztuje tylko 110 dolarów. Program szkolenia obejmuje: Wprowadzenie do tematu hurtowni danych Omówienie pojęcia denormalizacji bazy danych Omówienie pojęć: o schemat gwiazdy o schemat płatka śniegu o kostka o wymiar o miara Tworzenie źródła danych: o utworzenie połączenia o wybór tabel o tworzenie widoków o omówienie ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie WikiLeaks, witryna zajmująca się demaskowaniem przypadków korupcji oraz wyłapywaniem tajnym informacji, miała być zniszczona przez amerykańską armię.

Policja zatrzymała twórców popularnego forum z nielegalnymi filmami


Policja razem z Fundacją Ochrony Twórczości Audiowizualnej zabezpieczyła sześć komputerów i 150 płyt optycznych w związku z zamknięciem forum udostępniającym nielegalnie filmy.

Europejski konkurent dla iPada


Tablet iPad firmy Apple został zaprezentowany z wielką pompą i w sprzedaży pojawi się w marcu. Mimo typowo "jabłkowego" stylu, który przyciąga uwagę, nowe urządzenie nie powala na kolana swoimi możliwościami. Brak kamery internetowej, obsługi wielozadaniowości, czy nawet Adobe Flash to z pewnością największe słabe punkty iPada. Z pewnością wykorzystają je konkurenci, a pokonanie ich nie jest przecież specjalnie trudne.

Legend - nowy smartfon HTC od kwietnia w Europie


Na imprezę Mobile World Congress 2010 firma HTC, podobnie jak konkurenci, przygotowała się całkiem nieźle. Producent w trakcie imprezy zaprezentował nowy model smartfonu, który ma zastąpić HTC Hero.

Napraw Windows za pomocą oficjalnego narzędzia Microsoftu


Microsoft udostępnił do publicznych beta-testów wersję rozwojową aplikacji Fix it Center, która ma pomagać użytkownikom w problemach z systemem Windows.

Opłaty licencyjne warte 200 milionów dolarów


Microsoft zapłaci firmie VirnetX 200 milionów dolarów za patent dotyczący komunikacji sieciowej, który wcześniej naruszył. To kolejny wydatek, po stu milionach dolarów kary.

Mózg, zamiast myszki i klawiatury


Intel i partnerzy z ośrodków badawczych wierzą, że w 2020 roku będzie można kontrolować komputer przy pomocy procesorowego implantu, wszczepionego w mózg człowieka.

Bloki wodne dla kart GeForce GTX 470 i GTX 480


Mimo że kart graficznych NVIDIA GeForce GTX 470 i GTX 480 wciąż jeszcze nie ma w sklepach, to kolejni producenci systemów chłodzenia już zacierają ręce, głównie dzięki temu, że karty te wytwarzają sporo ciepła. Wśród takich producentów jest firma Koolance, która już uruchomiła sprzedaż dwóch nowych bloków wodnych, przeznaczonych dla kart GTX 470 i GTX 480.

Telewizja Sky na Xboksie 360


Użytkownicy konsoli do gier Microsoftu będą mogli oglądać telewizję Sky na żywo a także pobierać programy, które już zostały wyemitowane.

All Things Digital: Dyrektor Facebooka o prywatności


Mark Zuckerberg, podobnie jak Steve Jobs, pozwolił się przepytać na dowolny temat podczas konferencji All Things Digital. Jak nietrudno się domyślić, większość pytań dotyczyła prywatności na Facebooku.

Czas pracy w teorii i praktyce (Warszawa)


1. Definicje ustawowe pojęcie czasu pracy - normy czasu pracy - wymiar czasu pracy - okres rozliczeniowy - odpoczynek dobowy - odpoczynek tygodniowy definicja doby i ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

Audyt wewnętrzny warsztaty praktyczne dla początkujących (Warszawa)


1. Ryzyko operacyjne, a praca audytora wewnętrznego 2. Proces decyzyjny 3. Fundamenty pracy audytora wewnętrznego: Zasady ...
Lokalizacja: Warszawa - Rodzaj: kurs / szkolenie

Nowa aktualizacja dla Windows 7 wykryje ponad 70 "witaminek"


1, 2, 3, pirata masz Ty! Microsoft przygotowuje się do opublikowania nowej aktualizacji dla systemu Windows 7, która ma zwiększyć skuteczność walki z pirackimi kopiami. Według giganta z Redmond narzędzie to pozwoli lepiej monitorować skalę piractwa. Nie da się też ukryć, że celem jest też zwiększenie statystyk sprzedaży, ale w przypadku kopii pirackich, trudno to uznać za chciwość, czy cokolwiek podobnego.

Google I/O 2010: Adobe chwali HTML5, pokazuje swoje narzędzia do jego tworzenia


Kevin Lynch, jeden z dyrektorów Adobe, zaprezentował narzędzia, które pomogą webdeveloperom w implementacji… nie, nie Flasha, a HTML5.

HP ma duże plany wobec webOS-a


Żartowaliście, że HP, po zakupie Palma, wsadzi system webOS do drukarek? No to się nie pomyliliście…

Europa będzie odcinać obywateli od Sieci, polskie urzędy zablokują "groźne" witryny


Rada Ministrów Telekomunikacji i Parlament Europejski porozumiały się co do ostatecznego kształtu nowego prawa telekomunikacyjnego. Polscy politycy już są gotowi.

Sześciordzeniowe procesory Phenom II


AMD przygotowuje premierę nowych, sześciordzeniowych procesorów o nazwie kodowej Thuban, które zostaną wytworzone w technologii 45 nanometrów.

Skype 4.2 - zaczęły się publiczne beta-testy


Tym razem wśród najważniejszych zmian znalazły się tryumfalny powrót przekierowania rozmów oraz Skype Access, czyli funkcja dostępna do tej pory wyłącznie dla użytkowników Maka.

Rower treningowy i Nintendo Wii - siadaj, pedałuj i graj


Na polskim rynku pojawiła się gra "Cyberbike" z rowerem treningowym w roli kontrolera, przeznaczona dla konsoli Nintendo Wii.

Nokia N8 trafi do sprzedaży pod koniec sierpnia?


Nie możecie doczekać się Nokii N8? Mamy dobre wieści - premiera już niedługo! Według "dobrze poinformowanych źródeł" serwisu Mobilelivingroom.de, najnowszy smartfon z Finlandii pojawi się w sprzedaży 24 sierpnia.

Windows 7 znów obsługuje karty pamięci SD


Microsoft załatał lukę w systemie Windows 7, przez którą dane na kartach pamięci SD mogły być uszkadzane, po podłączeniu karty do komputera z nowym systemem.