URE może być trudno pokonać RWE Polska


Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, RWE Polska wystąpiła do URE o umorzenie wszczętego przez regulatora postępowania, którego celem jest cofnięcie zwolnienia z obowiązku zatwierdzania cen energii dla gospodarstw domowych.

281 pracowników PKN Orlen chce skorzystać z Programu Dobrowolnych Odejść Emerytalnych i Kompensacyjnych, który spółka wdrożyła na początku lipca 2009 r. - poinformował w czwartek PAP rzecznik płockiego koncernu Dawid Piekarz. Aby znieść obawy dotyczące Nordstreamu, potrzebne jest międzyrządowe porozumienie gwarantujące, że rosyjski gaz, który popłynie do Niemiec, będzie można swobodnie odsprzedać partnerom w UE - pisze europosłanka Lena Kolarska-Bobińska (PO) w "European Voice". Wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska poinformowała w piątek w Sejmie, że zostanie powołana komisja konkursowa, która będzie rekomendować ministrowi gospodarki projekty spółek węglowych do dofinansowania. Chodzi o przyznawanie dotacji z przyszłorocznego budżetu państwa na inwestycje początkowe w górnictwie.Jaskrę można uznać za przewlekłą chorobę społeczną - w skali świata doprowadza do utraty wzroku miliony ludzi, a choruje na nią około 70 milionów. Ze ... Czy wiesz, że… Bugatti wydobyto po 73 latach z jeziora, gdzie zepchnął je jego właściciel. Teraz jego nowy nabywca zastanawia się, czy nie umieścić go w akwarium. ... Ministerstwo Skarbu Państwa w ciągu miesiąca wypracuje wariant sprzedaży 13 proc. akcji Lotosu - powiedział dziennikarzom w czwartek wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" Pod dnem Wisły w okolicach Włocławka przeciągnięty został nowy rurociąg. Należąca do Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"Przyjaźń\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" rura zastąpi rurociąg paliwowy, który uległ awarii przed dwoma laty i zanieczyścił nurt Wisły.

BCC i KIG chcą zapisać wszystkie firmy do samorządu. Sprzeciwiają się temu KPP i PKPP Lewiatan, zdaniem których państwowy samorząd będzie upolityczniony. Trzeciego, ostatniego dnia strajku personelu pokładowego w liniach lotniczych British Airways, odwołano po dwa loty z Warszawy do Londynu oraz z Londynu do Warszawy - poinformował w poniedziałek PAP przewoźnik.

W czasie dekoniunktury, stabilizacja przepływów pieniężnych i bilansu firmy wymaga szczególnie skutecznej kontroli należności. W konsekwencji, pomimo trudnej sytuacji firm, można odnotować jedynie niewielkie pogorszenie ich praktyk płatniczych. W wybranych krajach zauważono nawet poprawę - wynika z raportu "Barometr Praktyk Płatniczych" firmy Atradius.




Onichimowski: należy przygotować się do wspólnego europejskiego rynku energii


Jeżeli bazując na obecnym obligu giełdowym nie dokonamy większego otwarcia rynku, uruchomienie konkurencji na polskim rynku energii będzie bardzo trudne - powiedział Grzegorz Onichimowski - Prezes TGE na spotkaniu w UOKiK w dniu 15 marca br.

Banki zarobiły w III kwartale, ale zbliża się lawina złych kredytów


Na razie bankom poszło lepiej od oczekiwań, ale w przyszłym roku instytucje finansowe może zasypać lawina złych kredytów detalicznych.

PKN Orlen chce w marcu wybrać jedną firmę do dalszych rozmów ws. sprzedaży Anwilu


General Motors zaczął likwidację legendarnej marki terenowych aut Hummer. Chińska firma, która miała kupić Hummera, nie dostała na to zgody od Pekinu.

Będą trzy elektrownie atomowe w Polsce


Dwie spółki przygotują projekt budowy elektrowni atomowej w Polsce - zapowiada wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak. Każda z nich ma bazować na dwóch różnych technologiach

KE przekonuje: obniżyć emisje CO2 o 30 proc. do 2020 r.


Wbrew sprzeciwowi przemysłu Komisja Europejska zdecydowanie popiera ograniczenie unijnych emisji CO2 o 30 proc. do 2020 r., zamiast uzgodnionych już 20 proc. - wynika z uzyskanego przez PAP dokumentu, który KE przyjmie w środę.

Szef Dom Development: Mamy spore pieniądze, jesteśmy gotowi do ekspansji


Dom Development może uruchomić łącznie 11 nowych projektów w 2010 roku, poinformował prezes spółki Jarosław Szanajca w poniedziałek. W efekcie spółka może przeznaczyć do sprzedaży łącznie 2 tys. lokali w bieżącym roku.

Złoty nadal poniżej 4,00 za euro


\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"VIII Mieczy Nie tylko nie wystarczy teraz na ten wymarzony zakup, ale nawet może przydarzyć się jakiś niespodziewany finansowy dołek. A to dlatego, że osiągniesz niemal mistrzostwo w wydawaniu gotówki, na dodatek, na całkiem niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.pl

Rosnieft może zostać partnerem Orlenu w Możejkach


Rosyjski koncern Rosnieft może zostać partnerem PKN Orlen w Możejkach, podał Dziennik Gazeta Prawna w czwartek. Według Orlenu, spółka wyklucza całkowite wyjście z Orlen Lietuva, jednak koncern zastanawia się nad możliwością znalezienia partnera strategicznego, choć nie podaje szczegółów.

WIG20 zanotował 10-ty tygodniowy wzrost, korekta na horyzoncie


Wreszcie coś innego niż architektura x86. 25 lat temu firma Commodore, niekwestionowany wtedy lider na rynku komputerów osobistych, zaprezentowała światu nową generację komputerów Amiga. Komputery te z godnością przejęły pałeczkę od najlepiej sprzedającego się w całej historii komputerów modelu C-64.

Deputy Prime Minister Waldemar Pawlak at the International Energy Week in Moscow


The EU energy and climate change package and Polish energy strategy until 2030 – these were the main topics of the address by Deputy Prime Minister, Minister of Economy Waldemar Pawlak at the session “World Power Engineering: Horizon of 2030". The discussion took place on 22 October as part of the 3rd International Energy Week in Moscow.

Sadownicy chcą kredytów na inwestycje


- Grupy producentów owoców i warzyw chcą przekonać banki komercyjne do zwiększenia kredytowania ich inwestycji. Rozpoczęły się rozmowy w tej sprawie z przedstawicielami banków - poinformował w czwartek PAP prezes Związku Sadowników RP Mirosław Maliszewski.

Vivendi zwiększa swój pakiet w Canal+


\"\" Pod dnem Wisły w okolicach Włocławka przeciągnięty został nowy rurociąg. Należąca do Przedsiębiorstwa Eksploatacji Rurociągów Naftowych \"Przyjaźń\" rura zastąpi rurociąg paliwowy, który uległ awarii przed dwoma laty i zanieczyścił nurt Wisły.

ARiMR: Wielu rolników ucierpiało przez powódź


Poszkodowani rolnicy mogą skorzystać z preferencyjnie oprocentowanych kredytów na wznowienie produkcji.

20 tys. odbiorców na Opolszczyźnie bez energii elektrycznej


Ze względu na powódź w regionie ok. 20 tys. mieszkańców Opolszczyzny pozostawało w czwartek rano bez dostaw energii elektrycznej.

"Nasz Dziennik": Nikt nie będzie wkopywać rury


W zezwoleniu wydanym przez Federalny Urząd Żeglugi i Hydrografii (BSH) w Hamburgu, dotyczącym budowy gazociągu Nord Stream w niemieckiej strefie ekonomicznej, nie ma klauzuli o wkopaniu rury w dno Bałtyku - dowiedział się "Nasz Dziennik".

MF: z "kredytu podatkowego" skorzystało dotąd 14 podatników


W ciągu ośmiu lat obowiązywania przepisów o tzw. kredycie podatkowym ze zwolnienia tego odważyło się skorzystać zaledwie 14 podatników - wynika z informacji Ministerstwa Finansów przekazanych PAP. Zdaniem ekspertów, warunki ulgi są nie do przyjęcia dla firm.

Die Welt: 14 lat trwałego wzrostu Polski


Płace rosną, prywatna konsumpcja jest stabilna, a park samochodowy ma od dawna niższy przeciętny wiek niż w Niemczech. Polska jest nowym wzorowym uczniem Europy - pisze o polskiej sytuacji gospodarczej niemiecki dziennik Die Welt

UOKiK ukarał Cersanit. 900 tys. zł kary za zmowę cenową


Prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel nałożyła 900 tys. zł kary na firmę Cersanit. Przejęta przez nią spółka Opoczno była liderem kartelu cenowego, który ustalał ze swoimi odbiorcami minimalne ceny sprzedaży produktów. Urząd ukarał też pięciu dystrybutorów materiałów budowlanych.

Banki znowu promują kredyty gotówkowe


Stanisław Janecki, współpracownik radiowej Trójki, i Jerzy Kisielewski, współpracujący z Programem II, zostali zawieszeni w obowiązkach do końca kampanii wyborczej - zdecydował zarząd Polskiego Radia. Obu współpracownikom zarzucono złamanie uchwały o apolityczności.

Benchmarkowa stopa procentowa EBC bez zmian, 1,0 proc.


Rada Europejskiego Banku Centralnego (EBC) pozostawiła podstawowe stopy procentowe bez zmian - podał bank w czwartkowym komunikacie.